Petycja - wzorowa łazienka 

 
 

Szanowna Pani 

Szanowny Pan

Dyrektor Szkoły Podstawowej

Preambuła: 

Rusza III edycja programu edukacyjno-społecznego „Wzorowa Łazienka” marki Domestos oraz ogólnopolski konkurs, w którym szkoły podstawowe mogą wygrać - nagrodę w postaci remontu toalety wartości ok. 30 tys. pln 

Dzięki konkursom tego typu Jednostka Administracji Publicznej ma możliwość zgodnie z regulaminem -  uzyskać wartość dodaną - bez angażowania środków publicznych. 

W obecnej edycji - dodatkowo - właściciel marki 'Domestos' - Firma Unilever nagrodzi 200 szkół - zestawami Domestos.  

Już dziś każdy z nas może przyłączyć się do akcji i pomóc zamienić szkolne toalety we wzorowe łazienki oraz wesprzeć edukację najmłodszych na temat zasad higieny.

Rejestracja szkół potrwa do 30 listopada 2016 r.  (program wystartował w tym roku już 7 czerwca) 

Marka Domestos od wielu lat podejmuje wyzwanie zmiany szkolnych toalet w miejsca przyjazne Maluchom. 

Efekty naszych działań można ocenić na podstawie załączonych zdjęć (ŁAZIENKA PRZED/PO) - obrazujących odrestaurowanych łazienek w ramach - poprzednich edycji naszych akcji (3 załączniki) 

Udział w programie to również możliwość poszerzenia wiedzy dzieci na temat higieny. Po rejestracji, szkoły otrzymają dostęp do lekcji higieny do pobrania, uaktualnionych 1.września.

Program trwa do 30 Listopada 2016r.

Podjęcie jakichkolwiek działań przez Dyrektora - powinno być poprzedzone - analizą stanu faktycznego (innych petycji tego typu) oraz dokumentacji - tak aby wszystkie ewentualne czynności - były prowadzone z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji oraz postępowania - lege artis. 

To cel programu edukacyjno-społecznego „Wzorowa Łazienka”, którym jest edukacja dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej na temat higieny oraz zmiana standardów szkolnych toalet. 

Dla ułatwienia - proponujemy następującą procedurę rejestracji: 

1.    Otwarcie Strony  http://www.wzorowalazienka.pl/rejestracja

2.    Wypełnienie formularza zgłoszeniowego. 

3.    Na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym – należy go kliknąć i konto będzie aktywne. 

W przypadku nieotrzymania linku -  prosimy wysłać informację o problemach pod adres wzorowalazienka@domestos.pl -  z adresu e-mail podanego przy rejestracji, z prośbą o aktywowanie konta. 

Już od 7 czerwca  br. szkoły podstawowe z całej Polski mogą aplikować do konkursu -  szczegóły pod adresem URL: www.wzorowalazienka.pl  

Szkoły mogą również wygrać 200 zestawów zapasu produktów marki Domestos, które pozwolą zadbać czystość szkolnych toalet.

Szkolna toaleta przyjazna dzieciom? 

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym, zwłaszcza te, które niedawno postawiły w niej swoje pierwsze kroki, wciąż czują się nieswojo spędzając całe dnie poza domem. Brakuje znajomych miejsc i rodziców, za to jest gwar, tłumy dzieci i przestrzenie, które wciąż wydają się obce. Nic dziwnego, że Maluchy czują się w nich niekomfortowo. Podczas gdy w klasie towarzyszy im nauczyciel, wyjście samemu do toalety jest już wyzwaniem, które jak się okazuje dzieci podejmują z oporem. Szaro-bure kafelki, brzydki zapach, brak przyjemnych w dotyku ręczników i pachnącego mydła, które dzieci znają z domu, zniechęcają do wizyty w szkolnej toalecie.  Co innego, jeśli szkolna łazienka byłaby miejscem bardziej przyjaznym dziecku, pełnym kolorów oraz bajkowych ilustracji. Takie właśnie łazienki błyszczące przykładem pod względem czystości, higieny oraz wystroju pragnie         stworzyć marka Domestos.

Stan faktyczny związany łazienek w polskich szkołach  - można ocenić zapoznając się z materiałami publikowanymi pod  adresem http://www.wzorowalazienka.pl/naszamisja Czytelnik ma możliwość zapoznać się m. in. z wynikami przeprowadzonych przez nas ankiet, etc 

Aby ocenić skalę problemu - prosimy o zwrócenie uwagi na załączone zdjęcia i ocenę - wyglądu łazienek - przed remontem. 

Każda ze szkół podstawowych może dołączyć do programu oraz wziąć udział w konkursie i zamienić szkolną łazienkę w miejsce przyjazne dla dzieci. 

Wystarczy zarejestrować szkołę poprzez stronę www.wzorowałazienka.pl i następnie wykonać zadanie konkursowe, które polega na przedstawieniu przez uczniów graficznej interpretacji hasła „Wzorowa Łazienka”. Szkoły będą dodawać prace do przypisanych im galerii, na które następnie będą mogli głosować internauci. Wygrają szkoły z największą ilością głosów.

Im szybciej szkoła przyłączy się do konkursu, tym większa szansa na zebranie największej ilości prac i głosów!  

§1) Jak wynika z powyższego opisu działanie ma charakter non profit - z procedurą zgłoszenia oraz dalszych etapów można zapoznać się pod adresem URL: http://www.wzorowalazienka.pl/pomoc

Następnie fundujemy zwycięskim szkołom generalny remont szkolnej łazienki o wartości 30 000 zł, a 200 wyróżnionym szkołom roczny zapas produktów Domestos.

Zatem wnosimy o rozważenie ewentualnego przystąpienia do programu - w naszej ocenie - sprawa dotyczy istotnych elementów związanych z życiem zbiorowym oraz kształtowaniem dobrych nawyków i dbaniem o najmłodszych. 

§2)  W związku z brzmieniem §6 ust. 2 pkt 2 załącznika nr 1 do Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz. U. z dnia 20 stycznia 2011 r.) - wnosimy o podanie numeru z wykazu akt - pod jakim została zarejestrowana - wyżej przedłożona oferta/propozycja przystąpienia do Konkursu.  

§3) W trybie § 7 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w i sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków. (Dz. U. z dnia 22 styczna 2002 r. Nr 5, poz. 46)    wnosimy o zwrotne potwierdzenie przyjęcia niniejszego wniosku na adres wzorowalazienka@samorzad.pl 

Jak wzmiankowaliśmy wcześniej na Wasze Projekty czekamy do 30 listopada 2016 r.  

Pozwalamy sobie przypomnieć, że podjęcie jakichkolwiek działań przez Dyrektora - powinno być poprzedzone - analizą stanu faktycznego (innych petycji tego typu) oraz dokumentacji - tak aby wszystkie ewentualne czynności - były prowadzone z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji oraz postępowania - lege artis. 

Wnioskodawca:

Osoba Prawna 

Szulc-Efekt  sp z o.o.

KRS: 0000059459

www.gmina.pl    www.samorzad.pl 

Kapitał Zakładowy: 222 000,00 pln

 

Załączniki

petycja - wzorowa łazienka.pdf

Data: 2016-10-14 08:50:23 Rozmiar: 214.61k Format: .pdf Pobierz
Liczba odwiedzin : 279
Podmiot udostępniający informację : Urząd Gminy Rusinów
Osoba wprowadzająca informację : Tomasz Wardecki
Osoba odpowiedzialna za informację : Tomasz Wardecki
Czas wytworzenia: 2016-10-14 08:50:23
Czas publikacji: 2016-10-14 08:50:23
Data przeniesienia do archiwum: Brak